четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сообраќајот се одвива без забрани по чисти коловози

soobrakaj-2-

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви и чисти коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, каде е можна почеста појава на одрони.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, од македонската страна на премините.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести