сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива без забрани, по влажни коловози

влажни патишта

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во републиката се одвива без забрани, претежно по влажни коловози. Поради ниските температури можна е појава на голомразица на некои повисоки планински и осојничави места.

Појава на магла има на патниот правец Скопје –  Велес со видливост до 100м.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово-Велес, Маврово-Дебар-Струга, Демир Капија-Удово, Кочани-Делчево и Берово-Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести