петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива без забрани по влажни коловози

patista

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, каде е можна почеста појава на одрони.

Најчитани вести