вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива непречено по влажни коловози

Слаби врнежи од снег се бележат во К.Паланка, Тетово, Стража, Маврово и Дебар, но не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

vlazni_kolovozi

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Слаби врнежи од снег се бележат во К.Паланка, Тетово, Стража, Маврово и Дебар, но не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.

Намалена видливост поради маглa има на  Плетвар вид. 50-100м

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат  се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести