сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива нормално по влажни патишта

patista

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по влажни коловози.

Се препорачува внимателно возење. Mожни се помали одрони, особено на патните правци Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести