сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сообраќајот се одвива по местимично влажни коловози

vlazni

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по местимично влажни коловози. Слаби локални врнежи од дожд во некои делови од Македонија.Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес

АМСМ на учесниците во сообраќајот им препорачува внимателно управување со возилата, почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Најчитани вести