петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

pat11

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по наместа влажни коловози.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

На учесниците во сообраќајот им препорачуваме внимателно управување со возилата,почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

 

Најчитани вести