вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

vlazni

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози,а дожд врне на цела територија на Македонија. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Од АМСМ препорачуваат внимателно управување со возилата, почитување на поставената сигнализација,како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Најчитани вести