вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Сообраќајот се одвива по влажни коловози, без забрани

vlazni_kolovozi

Поврзани вести

Сообраќајот на државните патишта во Македонија се одвива без забрани, по влажни коловози.Авто-мото сојузот (АМСМ) препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Особено внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести