среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Сообраќајот се одвива тековно, магла на Стража снег провејува на Шапка

Tabanovce_avtopat_0_0

Поврзани вести

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката се одвива тековно, претежно по суви и наместа влажни коловози. Магла со видливост до 100м. има на Стража и П.Шапка.Слаб снег провејува на П.Шапка кој не преставува проблем за нормално одвивање на собраќајот.

Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести