понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Сообраќајот се одвива тековно, можна е појава на голомразица

sneg-patista

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови, по претежно суви коловози, а на повисоките места наместа со остатоци од снег.

Поради ниските температури наместа можна е појава на голомразица.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

На учесниците во сообраќајот им препорачуваме внимателно управување со возилата,почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Најчитани вести