недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Сообраќајот се одвива тековно во зимски услови

sneg-500x360

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови, по претежно суви коловози. По осојниците наместа има остатоци од снег.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Од Македонија пат на учесниците во сообраќајот им препорачуваат внимателно управување со возилата, почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

 

Најчитани вести