петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Сообраќајот тековен, но внимателно поради маглата и влажните коловози

Возете внимателно и почитувајте ја поставената сигнализација

magla-avtopat2

Поврзани вести

Сообраќајот на сите патишта низ земјава се одвива без забрани, по влажни коловози. Во поголемиот дел од Македонија има слаби врнежи од дожд.

Поради појава на магла, намалена видливост од 50 до 100 метри има кај Страцин, Делчево, Павлешенци, Струмица, Гевгелија, Велес, Кула, Катланово, Скопје, Тетово, Кичево.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести