недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сообраќајот во Македонија денес се одвива нормално

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно

Tabanovce_avtopat_0

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, на места по влажни коловози.

Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес – известија од ЈП Македонијапат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести