петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Сообраќајот во земјава е одвива без забрани и застои

patista

Поврзани вести

Сообраќајот во Македонија се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози.

На патниот правец Радовиш – Конче има свлечиште, поради што сообраќајот се одвива по една коловозна лента и има забрана за движење на тешки товарни возила.

Исто така забрана за тешки товарни возила има и на патот Кратово – Пробиштип.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести