недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Сообраќајот во земјава се одвива нормално по суви коловози

patista

Поврзани вести

Сообраќајот во земјава се одвива без забрани и застои, по суви коловози.

Забрана за тешки товарни возила има на патот Кратово – Пробиштип и на патот Радовиш – Конче.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести