сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Сообраќaјот низ државата се одвива по влажни коловози

Возете внимателно, патиштата се влажни

magla-avtopat2

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во републиката се одвива непречено, по влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка, но не се задржува на коловозот.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести