понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Сообраќајот низ Македонија се одвива тековно и без забрани

Возете внимателно, патиштата се влажни!

avtopat

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, без забрани, застои и ограничувања,  по претежно влажни коловози.

Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат  се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести