среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сопиште денеска без вода

voda

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа во сeло Сопиште крак 22, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоименото населено место од 12.45 часот па се’ до санирање на дефектот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести