петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Сопиште денеска без вода

inst_g

Последни вести

Поради дефект на водоводната мрежа профил ф-150 милиметри во с.Сопиште (во долот), без водоснабдување ќе останат корисниците од истоименото населено место од 10:00 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-100 милиметри во с.Ракотинци, без водоснабдување ќе останат корисниците од с.Добридол од 11:00 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-80 милиметри на улица Ѓорѓи Капчев бр.32, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од истоимената улица од 11:00 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести