четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сопругата и ќерката на поранешен турски пратеник се убиени, тој е повреден

Две лица отвориле оган кон автомобилот на Јилдиз, во кој според непотврдени информации имало голема сума пари, кои требало да бидат сменети во менувачница.

images

Последни вести

Во вооружен напад, денска во Истанбул е повреден Аднан Јилдиз поранешен турски пратеник, а неговата ќерка и сопруга се убиени.

Две лица отвориле оган кон автомобилот на Јилдиз, во кој според непотврдени информации имало голема сума пари, кои требало да бидат сменети во менувачница.

Јилдаз е хоспиталзиран, а во тек е полицијата истрага за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести