вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сопругот на убиената гостиварчанка осомничен за убиството

219828

Последни вести

Ф.Ј. (60) од Гостивар, е осомничен дека ја убил својата сопруга и тој попладнево треба да биде изнесен пред Гостиварскиот Суд. Обдукцијата покажала дека жената најпрво била давена, а потоа и избодена.

Ф.Ј. е осомничен дека вчера попладне во подрумот на семејната куќа која е во близина на Центарот за култура, ја давел па избодел својата 62 годишна сопруга.

Пред да дојде до убиството, меѓу сопружниците имало бурна и жестока расправија.

Полицијата го пронајде ножот со кој е убиена гостиварчанката и уште вчера попладне го уапси нејзиниот сопруг кој е осомничен за убиството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести