понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сопружници од БиХ прегрнати се разнеле со бомба

bomba

Поврзани вести

Драган В. и неговата сопруга Драгана од БиХ вчера се самоубиле со активирање на рачна бомба, која експлодирала меѓу нив додека биле прегрнати.

Не е познато кој од сопружниците ја активирал бомбата.

Полицијата ги нашла сопружниците со лицето еден кон друг, а меѓу нив имало кратер од бомбата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести