сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Шопската салата најпопуларно јадење во Европа

sopska-salata

Последни вести

Шопската салата број еден јадење во Европа. Салатата е прогласена за најпопуларно јадење и најдобар рецепт во иницијативата на Европскиот парламент “Вкусот на Европа”.

Садот стана прв во интернет трката со над 19 200 оценители  на кои им се  допадна.

Со шопската салата се кандидираше Бугарија, иако таа е секојдневие на целиот Балкан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести