недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

СОС Детско село го демантира наводниот проект на Средношколски пленум

sos

Последни вести

 

 

 

 

 

 

Од СОС Детското село денеска испратија демант за вест објавена на сајтот А1он.мк со наслов „Средношколски пленум со проект за помош на најмладите“.

Оттаму најостро ја демантираат веста, бараат повлекување на истата и јавно извинување.

Исто така од СОС Детското село упатуваат порака децата да не бидат вовлекувани во непосакувани контексти.

 

sos

Најчитани вести