Македонија,Крими хроника

Соседите со кабел го претепале до смрт тригодишното девојче

Соседите со кабел го претепале до смрт тригодишното девојче

Соседите го претепале до смрт детенцето кое беше пронајдено мртво. На мајката и јавиле дека паднало по скали. Таа веднаш се вратила од работа и повикала брза помош, но лекарите само констатирале смрт.
Обдукцијата покажала дека тригодишното девојче имало крварење, повеќе повреди на внатрешните органи и неколку скршеници.Од извори во истрагата, Алфа дознава дека било претепано со електричен кабел.

Полицијата уапси 34 годишен маж кој е првоосомничен и неговата 23 годишна сопруга која е второосомничена.

Се товарат за убиство, односно помагање.