недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Соседите со кабел го претепале до смрт тригодишното девојче

Од извори во истрагата Алфа дознава дека било претепано со електричен кабел.

policijarm

Поврзани вести

Соседите го претепале до смрт детенцето кое беше пронајдено мртво. На мајката и јавиле дека паднало по скали. Таа веднаш се вратила од работа и повикала брза помош, но лекарите само констатирале смрт.
Обдукцијата покажала дека тригодишното девојче имало крварење, повеќе повреди на внатрешните органи и неколку скршеници.Од извори во истрагата, Алфа дознава дека било претепано со електричен кабел.

Полицијата уапси 34 годишен маж кој е првоосомничен и неговата 23 годишна сопруга која е второосомничена.

Се товарат за убиство, односно помагање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести