сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Состанок на стопанските комори на Македонија и Косово

stopanska-komora-500

Последни вести

Претставници од Стопанската комора на Македонија денеска во Косово ќе одржат работен состанок со нивните колеги од Стопанската комора на Косово.

-Целта е информирање за актуелната надворешно-трговска размена, но и почеток на најновиот принцип на соработка – испраќање лице од едната комора во другата и негов едномесечен престој, информираат од Стопанската комора на Македонија.

Двете институции кои имаат воспоставено договор за соработка, ќе работат на интензивирање на надворешно-трговската размена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести