недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Состанок за недозволена трговија со оружје

oruzje-500

Поврзани вести

Првиот состанок меѓу групата на експерти за оружје на земјите на ЈИЕ и европската група на експерти за оружје на тема „Зајакнување на соработката помеѓу земјите на ЈИЕ и воспоставување соработка со земјите на ЕУ на полето на недозволената трговија со оружје“ ќе се одржи денеска во Скопје.

На отворањето на состанокот ќе присуствува и министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност при МВР Митко Чавков и јавниот обвинител Марко Зврлевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести