сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Состојба на патиштата

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по суви коловози.

avtopat

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по суви коловози.

Во клисурите можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово – Дебар – Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово, Катланово-Велес и Куманово-К.Паланка.

Дежурните екипи на Јавното претпријатие „Македонија пат“ се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

На учесниците во сообраќајот им се препорачува внимателно управување со возилата, почитување на поставената патна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести