сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Состојбата на Ариел Шарон се влошува

ariel-saron

Поврзани вести

Здравјето на поранешниот премиер на Израел, Ариел Шарон, продолжува да се влошува, пренесе „Би-Би-Си“.

Лекарите од медицинскиот центар „Хаим Шиба“ ја дефинираат неговата состојба како крајно критична.

Во соопштението од клиниката се наведува дека во последните часови состојбата на Шарон крајно се влошила.

Осумдесет и петгодишниот Ариел Шарон е во кома од 2006 година, откако доживеа мозочен удар.

Во неделата, неговиот лекар Зеев Ротштијан изјавил дека тој најверојатно нема да може да ја преживее оваа криза. Според него, на Шарон му остануваат уште неколку дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести