сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Соу достапен на Ливерпул и Манчестер Ј. но за 30 мил. фунти

sou dostapen za liverpul

Поврзани вести

Одличните партии на стаднардниот првотимец во дресот на англискиот премиерлигаш Саутемптон, Лук Шоу, не останаа незабележани ниту од страна на раководните лица на Ливерпул.

Репрезентативецот на Англија веќе подолг временски период важи за голема желба на Манчестер Јунајтед и на Челзи, а фудбалските медиуми на Островот, потврдија дека челниците на “црвените ѓаволи” се подготвени веднаш на стартот од летниот преоден рок да испратат официјална понуда за офанзивниот лев бек не помала од 20 мил. фунти.

Слична таква понуда сега најавија и сопствениците на Ливерпул, но голема е веројатноста дека и понудата на Манчестер и таа на “црвените” од “Енфилд” ќе биде одбиена од челниците на Саутемптон кои се подготвени да седнат на преговарачката маса само доколку понудата на заинтересираниот клуб не биде помала од 30 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести