сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Соучесникот во двојното убиство во Охрид доби 30-дневен притвор

МВР продолжува со интензивни мерки и активности за лишување од слобода и на директниот извршител на убиствата.

ohrid-500

Последни вести

На соучесникот во двојното убиство во Охрид му е одреден притвор во траење од 30 дена во казнено-поправната установа Шутка, информираат од МВР.

Оттаму потенцираат дека продолжуваат со интензивни мерки и активности за лишување од слобода и на директниот извршител на убиствата.

Двојното убиство се случи вчера пред полноќ во угостителски објект во Охрид.  Непознато лице пукаше со пиштол во две лица.  Повредените беа пренесени во Медицинскиот центар во Охрид каде починаа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести