вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 34

Советите за убавина на ѕвездите на „Сексот и градот“

Маноло Бланхик благодарение на серијата „Сексот и градот“ ја потврди својата слава, Фенди Багет чантата стаса на листата на најбараните вонвременски чанти, а сето тоа благодарение на комбинацијата на стиловите што ги воспостави Патриција Филд како еден од најталентираните стилисти во светот.

seksot-i-gradot

Поврзани вести

Маноло Бланхик благодарение на серијата „Сексот и градот“ ја потврди својата слава, Фенди Багет чантата стаса на листата на најбараните вонвременски чанти, а сето тоа благодарение на комбинацијата на стиловите што ги воспостави Патриција Филд како еден од најталентираните стилисти во светот.

Серијата „Сексот и градот“ никогаш нема да ја заборавиме од повеќе причини, но и поради неверојатниот стил на главните актерки.

Кери Бредшо покажа како се создава секси шминката и како се појадува со безбојни усни, со розе образи и нагласени очи со црн молив на горниот и долниот раб на очите.

Сите актерки за време на серијалот имаа мошне уредни и иновативни фризури што ги комбинираа со соодветна облека. Миранда дури ја бојадиса косата црвена за потребите на серијата затоа што е природно е русокоса. Саманта секогаш знаеше како да ги нагласи прекрасните усни. Секогаш користеше сјај за усни во силни бои и никогаш не заборави да ги нагласи контурите на усните со меснати и сочни нијанси.

Еве што говореа познатите ликови за убавината за време на снимањето на серијата „Сексот и градот“:

  • Можете да сфатите многу за една жена кога ќе погледнете какви додатоци носи и кога ќе го погледнете нејзиното поранешно момче. (Миранда).
  • Хемискиот пилинг на лицето треба да се прави внимателно. (Саманта)
  • Кога ќе се одлучите да го промените изгледот треба да имате мошне добра причина. (Кери)
  • Немојте да тагувате кога ќе потрошите пари на производи за лице. Морате секогаш да имате прекрасна кожа.(Саманта)
  • Дури и ако планирате да имате луда ноќ, секогаш треба да имате уредна фризура. (Шарлот)
  • Ако косата ви е неуредна, напуштете го состанокот и претварајте се дека сте болни. (Кери)
  • Самодовербата е најсилното оружје на твојата убавина. (Саманта)
  • Во џебот секогаш носете сјај… за секоја прилика. (Кери)

Добро би било да ги послушате советите на популарните актерки, затоа што тие секако ги знаат сите тајни на вонвременската убавина.

Најчитани вести