четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ го поддржа буџетот на Општина Центар

lazarov1

Поврзани вести

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ во општина Центар, го поддржа изгласувањето на буџетот.

„Со ова практично покажуваме дека нашата цел не е блокирање, политички инает и блокада на Градоначалникот на општината, туку напротив реализација на проекти и излегување во пресрет на потребите на граѓаните.Со ова се одземаат сите аргументи и оправдувања на Градоначалникот Жерновски и очекуваме непречена работа и конечно реализација на зацртаното и она што е ветено на граѓаните. Наспроти инаетот и пазарењето кое го прави СДСМ, на секој можен начин и со секој чекор, ние покажуваме транспарентност и со дело покажуваме конструктивност која единствено е во функција на нормалното функционкрање на општината,“ изјави Томислав Лазаров, координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Центар.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести