петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Советниците на Оливер по примерот на Катица: Адеми го прогласи Темелко за криминалец

edmond-nova-640x307

Последни вести

Едмонд Адеми, човекот што бараше крв по улиците, член на највисоките органи на СДСМ, поставен на висока фунција во МВР од сдсмовскиот министер Оливер Спасовски го прогласи за криминалец единствениот  градоначалник на Македонците надвор од државата, Едмонд Темелко.

Нарушија човеково достоинство на иљадници граѓани за овие 10 години, а Илија се загрижил за достоинството на криминалецот Темелко, напиша Адеми на социјалната мрежа Фејсбук.

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ при вечерашното гостување во „Топ тема“ рече дека едно од прашањата кое би и` го поставил на Јанева би било- кој ја донел одлуката за полициско приведување на единствениот македонски градоначалник во Албанија Едмонд Темелко, дали Јавното обвинителство, Судот или полицијата.

Сакам да знам бидејќи е нарушено човеково право. Ова е легитимно прашање и сакам да добијам одговор, рече Димовски.

Најчитани вести