среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Советниците во Кисела Вода донираат дел од паушалот за поплавените во Србија и БиХ

На денешната седница, беше усвоено советниците да издвојат по 25 отсто од својот паушал и дадат свој личен придонес кон донацијата од општина Кисела Вода.

sovet

Поврзани вести

Општина Кисела Вода на Црвениот крст ќе му исплати 300.000 денари од својот буџет наменети за помош на поплавените во Србија и Босна и Херцеговина.

На денешната седница, беше усвоено советниците да издвојат по 25 отсто од својот паушал  и дадат свој личен придонес кон донацијата од општина Кисела Вода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести