недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Договорени мерки во случај на ескалација на состојбата со мигрантите

sovet-bezbednost

Поврзани вести

Мерки за евентуална ескалација на состојбата со мигрантите договори Советот за безбедност на Република Македонија на синоќешната седница, која беше свикана од претседателот Ѓорге Иванов поради безбедносната состојба поврзана со терористичките напади во Париз и случувањата во врска со бегалците.

Осуда за терористичките напади во Париз

Советот за безбедност…

Најчитани вести