четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Советот за радиодифузија станува Агенција за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги

srd

Поврзани вести

Oд денеска на сила стапуваат Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги и Законот за медиуми. Со Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, Советот за радиодифузија на Македонија преминува во Агенција за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.

Сите информации за работењето на Агенцијата може да се најдат на нејзината веб страница www.avmu.mk. Телефонските броеви, адресата и седиштето остануваат исти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести