вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Советување за бенефитите од вакцинацијата во Македонија

vakcina-va

Поврзани вести

Министерството за здравство, денеска, организира советување на тема – бенефитите од вакцинација во  Македонија со учество на експерти од релевантни области во медицината кои имаат долгогодишно знаење и искуство во областа на имунизацијата, како кај нас, така и во светски рамки.

Настанот ќе го отвори министерот за здравство Никола Тодоров.

Целта е размена на сручни искуства, знаења и најнови информации во областа на имунизацијата, со акцент на бенефитите од навремената вакцинација.

Настанот ќе се одржи во просториите на Деканат на Медицински факултет – сала за состаноци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести