понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Советување за јавни набавки

Rabotilnica1 26.06.2013

Поврзани вести

Здружението на правниците на РМ организира еднодневно советување на тема „Претпоставки за ефективна примена на најновите измени во законодавството во системот на јавните набавки“ (ЗИДЗЈН објавен во „Сл. Весник на РМ“ бр. 130/14 од 3.9.2014) коешто ќе се одржи на 25.9.2014 (четврток) во сала Милениум 2, х. Холидеј Ин со почеток во 9,30 часот.

Во фокусот на ова советување е анализа на најновите измени на Законот за јавните набавки со посебен осврт на новите обврски кои ги имаат учесниците на тендерите; новините во делокругот и постапувањето на Комисијата по жалби за јавни набавки и промените кај издавањето и примената на негативни референци и кај користењето на рамковните спогодби како основа за поефективно функционирање на системот за јавни набавки

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести