вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Совршено за прошетки: Сончево време со температура до 30 степени

Сончево време со слаб до умерен ветер од југоисточен правец не очекува денес. Утринската температура ќе биде во интервал од седум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

sonce i nebo

Поврзани вести

Сончево време со слаб до умерен ветер од југоисточен правец не очекува денес. Утринската температура ќе биде во интервал од седум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

Сончево време со слаб југоисточен ветер и во

Сончево време со слаб југоисточен ветер и во

Сончево време со слаб југоисточен ветер и во главниот град на државава. Според најавите, во Скопје утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 27 степени. УВ-индексот ќе биде 6.

Следува период на претежно сончево и топло време

Следува период на претежно сончево и топло време

Следува период на претежно сончево и топло време

Од УХМР најавуваат дека следува период на претежно сончево и топло време, а по одделни котлини со услови за појава на слаба утринска магла.

 

Какво време не очекува до крајот на овој месец погледнете на следниот линк.

Најчитани вести