вторник, 28 март 2017  |  Вести денес: 0

Совршено за прошетки: Сончево и топло време со температури до 17 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува умерен, долж Повардарието на моменти засилен северен ветер.

sonce136

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува умерен, долж Повардарието на моменти засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната  од 12 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

И во недела ќе се задржи слично време со утринска температура од минус четири до четири, а дневната од 10 до 17 степени.

Најчитани вести