понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спасен давеник на машката плажа во Струга

download (9)

Поврзани вести

Вчера попладне околу 17 часот на машката плажа во Струга дваесетгодишнно момче од Кичево почнало да се дави, јавува локалната телевизија „Спектра“.

Благодарение на брзата интервенција на жител од Лабуништа давеникот бил успешно извлечен од водите на Охридското Езеро и реанимиран.

Давеникот веднаш бил пренесе во градската болница во Струга.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести