петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Спасени 24 имигранти од чамецот кој се преврте во Егејско море

imigranti

Поврзани вести

Спасени се 24 имигранти од бродот кој вчера се преврте во близина на грчкиот остров Самос.

Спасувачките служби и натаму трагаат по уште седум лица, кои вчера утро исчезнаа кај истиот остров, откако се преврте бродот со околу 65 имигранти.

Крајбрежната стража успеа да спаси 36 лица, а најмалку 22 имигранти ги загубија животите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести