среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Спасени туристи од карпа кај Будва

Budva_Sv_Nikola

Поврзани вести

Припадници на будванската Служба за заштита и спасување утринава спасиле осум момчиња и девојка од Нови Сад кои ноќта ја поминале на карпа во населбата Марковиќи, над Будва.

Пожарникарите, како што пишуваат „Приморски новини“, акцијата за спасување ја започнале околу пет часот, а на непристапната карпа се качиле со јажиња.

Во текот на целатa ноќ, пожарникарите дежурале на терен и биле во контакт со туристите кои вчера тргнале по авантура, не надевајќи се дека животот ќе им биде доведен во прашање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести