понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Спасено киднапираното двегодишно девојче од Белград

dete

Последни вести

Пронајдено е двегодишното девојче кое денеска беше киднапирано во населбата Браќа Јерковиќ.

Како што пренесува српски Курир, детето било киднапирано од две непознати лица кои го внеле во автомобил марка „бмв“ со сива боја со затемнети стакла и романски таблички.

Неофицијално, киднаперите се обиделе да ја пробијат наплатната рампа кај Шимановац, каде биле запрени и фатени.

dete1

Момчето и девојката во автомобилот со романски таблички, на улица ја запреле мајката и од раце и го зеле детето.

Возилото го управувала жената, а мажот излегол од автомобилот и го зел девојчето од рацете на мајката.

dete2

-Тој истрча од автомобилот, започна да ја удира мајката и и го зеде детето, велат очевидци.

Мајката на девојчето е пренесена во болница со возило на Брза помош.

Најчитани вести