среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спасов ја посети градинката во Градско

dime spasov

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, заедно со градоначалникот на општина Градско, Жанета Франгова, претставници на локалната самоуправа од Велес и директорот на градинката ОЈУДГ Димче Мирчев Велес ја посетија градинката во општината.

Спасов во изјава за медиумите потенцираше дека продолжува континуираниот процес започнат од порано, со кој треба да се вклучат што повеќе деца во опфатот на предшколско згрижување и воспитување, и дека конечно оваа потреба на граѓаните од општина Градско ќе биде задоволена.

DSC_0834

Тој информираше дека клонот ќе функционира во рамки на ОЈУДГ Димче Мирчев од Велес, и ги има сите услови за згрижување на децата. Градинката има можност за опфат на 32 деца, во три групи на возраст од три до шест години. Уписите на деца се во тек

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести