вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спасов на Зелен пазар ги слушна проблемите на пазарџиите

Спасов ја презентираше изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ, и ги покани граѓаните да се информираат за проектите кои се детално образложени во програмата.

DSC_0270

Поврзани вести

Кандидатот за пратеник од листата на кандидати на ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна единица, Диме Спасов, оствари средба со граѓани на Зелен пазар во Скопје.

Спасов ја презентираше изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ, и ги покани граѓаните да се информираат за проектите кои се детално образложени во програмата.

Граѓаните го поздравија овој начин на директна комуникација, и поставуваа прашања во однос на погодностите за пензионерите и идните планови на Владата во делот на политиките за вработување.
Средбите со граѓаните низ општините од првата изборна единица, Спасов ги продолжува после изборниот молк.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести