петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Спасов во посета на децата кои зимуваат во одморалиштето Пелистер

dime_spasov

Последни вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, денеска ќе ги посети децата кои се на зимување во детското одморалиште Пелистер.

Посетата е во рамки на Проектот за користење услуга за одмор и рекреација на деца од семејства во социјален ризик.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека министерот Спасов попладне ќе престојува во Прилеп, каде ќе го посети Дневниот центар за деца од улица.

Најчитани вести