понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Спасов во посета на Дневниот центар за стари лица во Маџари

dime spasov

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, и претседателот на Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија, Драги Аргировски, ќе го посетат реновираниот Дневен центар за стари лица.

Центарот се наоѓа во просториите на поранешното кино во Маџари.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести